Tomáš Maník

Hlavný tréner a zakladateľ Skill LAB Poprad.

Workout a movement expert, špecialista detskej pohybovej prípravy.

Po ukončení štúdia Telesnej výchovy na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, viac ako 6 rokov pracoval ako lektor zážitkovej pedagogiky a tvorca pohybových zážitkov. Od roku 2014 pôsobí ako osobný a skupinový tréner, ktorý vo svojej práci spája najnovšie poznatky, rokmi overené metódy rozvoja pohybových zručností a citlivý prístup pedagóga. Sám o sebe rád tvrdí, že je ľudomil, rád robí ľudí okolo seba šťastnými. Byť v pohybe, pracovať s ľuďmi, pomáhať im na ich vlastnej ceste za silným, zdravým a výkonným telom je to, čo ho baví a napĺňa.

Miluje svoju manželku a dcérku, pohyb, spoločnosť dobrých ľudí, zdravé jedlo a prírodu.

Profil

 • Narodený v roku 1984
 • Vyštudoval Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, katedra Telesnej výchovy
 • Tréner II. stupňa v atletike, gymnastike, plávaní
 • Tréner II. stupňa World Calisthenics Organization
 • Téner I. stupňa MovNat

Valéria Laskovičová

Športovej gymnastike sa venovala dlhých 12 rokov. V roku 2017 ukončila štúdium na Prešovskej univerzite Fakulty športu a začala sa aktívne venovať trénerstvu. Športová gymnastika patrí k jej životu a nič iné, ako prácu s deťmi v tomto športe, si nevie ani predstaviť. Okrem trénovania v Skill labe pôsobí aj ako tréner na Strednej športovej škole, a tiež je členkou športového klubu GY-TA v Poprade, kde pôsobí ako trénerka a predsedkyňa klubu.

Profil

 • Narodila sa v roku 1991
 • Vyštudovala Prešovskú univerzitu v Prešove, Fakultu športu
 • Trénerka III. stupňa v športovej gymnastike

Július Korbela

Už od malička sa venuje lyžovaniu a vo veku 13 rokov ho túžba po adrenalíne priviedla ku freestylovému lyžovaniu. Keďže freestylové lyžovanie je možné vykonávať len v zime, potreboval nájsť spôsob, ako nasýtiť svoju túžbu po adrenalíne a zároveň trénovať a pripravovať sa na zimu aj v lete. Preto sa v 15 rokoch rozhodol pre parkour a freeruning. Stal sa členom tímu UrbanFreedom, ktorý bol neskôr sponzorovaný Rockstar energy drinkom. Tieto 2 športy si vyžadujú pevné telo a veľa fyzickej sily, a tak sa popri tom začal venovať street workoutu a kalistenike. Má veľkú radosť, keď môže svoje nadobudnuté schopnosti a znalosti v týchto športoch zdieľať s ďalšími ľuďmi, ktorí sú fanúšikovia zdravého životného štýlu.

Profil

 • Narodil sa v roku 1995
 • Vyštudoval Hudobnú Technológiu na De Montfort University v Anglicku

Branislav Hudzík

Braňo miluje pohyb a  cvičenie s vlastným telom. Vyštudoval elektrotechniku v Spišskej Novej Vsi, ale stále ho ťahalo niečo iné, až si napokon zamiloval “pohyb”. Rád sa učí nové veci v oblasti pohybu, spoznáva ľudí, ktorí sú tak isto ako on zanietení pre pohyb. Venuje sa movementu, capoeire a kalistenike, kde podstatou je ovládanie celého tela v každej situácii. Je členom dobrovoľného hasičského zboru v obci Smižany. Jeho najväčšou prioritou je pomáhať ľuďom, viesť ich k pohybu a mať radosť z cvičenia.

Profil

 • Narodil sa v roku 1996

Peter Parízek

Ako 5-ročný začal hrávať ľadový hokej za Poprad, pri ktorom zotrval 10 rokov. Po ukončení kariéry hokejového útočníka ho túžba po pohybe priviedla ku kick-boxu a o tri roky neskôr k hip-hopu v Street Dance Academy Laciho Strikea v Bratislave.

Celoživotná láska k cvičeniu ho nasmerovala do fitka, kde sa po istom čase začal cítiť veľmi neslobodný a stiesnený. Chcel síce cvičiť, ale v tej dobe nevedel, ako by sa dalo inak. Už je to nejaký čas, odkedy oprášil cvičenia s hmotnosťou vlastného tela, ktoré mu učarovali. V kalistenike sa našiel z viacerých dôvodov: cvičí kedy chce, kde chce, a nepotrebuje k tomu nič viac, iba seba. Zároveň sú to najprirodzenejšie pohyby, pri ktorých sa pri správnom prevedení minimalizuje riziko zranenia.

Ako sám tvrdí: ,,Toto mi dáva neskutočný pocit slobody a šťastia, ktorý som roky hľadal.“

Heslo, ktorým sa riadi: „Buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.“

Peťo chce pomáhať deťom a dospelým pochopiť, aký dôležitý je pohyb, zdravé, funkčné a silné telo v každom veku. Chce na Vás preniesť svoje nadšenie a entuziazmus z tohto životného štýlu.

Profil

 • Narodený v roku 1987
 • Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave
 • Kondičný  tréner I. stupňa