Princípy

Pohybové princípy SkillLab

Sme pohybovo veľmi KOMPLEXNÉ bytosti a tieto zručnosti nás postavili na vrchol potravinového reťazca. Od všetkých špecializovaných živočíchov sme rozdielny v tom, že ovládame široké SPEKTRUM pohybov od jemnej motoriky až po veľmi komplexné pohybové VZORY. V žiadnych pohyboch však nevynikáme na rovnakej výkonnostnej úrovni ako napríklad delfín, opica či gepard. A naopak žiaden živočích na planéte neovláda také široké spektrum pohybov, ako človek. Z tejto pohybovej komplexnosti čerpá najmä náš výkonný MOZOG a preto platí, že čím viac pohybov ovládame, tým viac sme človekom. Nasledovné pohybové princípy reprezentujú to, ako k pohybu pristupujeme v telocvičniach SKILL LAB a ako ti pomôžeme zvýšiť aj tvoj stupeň pohybovej komplexnosti (výkon mozgu i tela).

Funkčné torzo

Základný kameň pre funkčné končatiny

Sila tvôjho tela vychádza z ťažiska. Je to ako mať silný uzol v strede tela, z ktorého vedú “káble” do paží, nôh a hlavy. Čím pevnejší bude tento uzol, tým masívnejšia môže byť sila tvojích končatín. Dôležité je budovať vyrovnanú silu nie len brušnej, ale aj chrbtovej strany torza. Preto veľmi často využívaj cvičenia ktoré zapájajú tvôj trup do pohuby komplexne.

Pozri video

Palec v zadku

Pre plný výkon nôh

Tvôj palec je dlhou svalovou “reťazou” spojený s tvojím zadkom. Hallux na palci, padnutá klenba, nestabilné členky, vbočujúce sa koleno. Toto všetko má na starosti nejaká (ne)fungujúca časť tohto reťazca, ktorý si udružuj vo vynikajúcej kondícií. Bez správne fungujúceho palca prepojeného so zadkom, nie je možné bezpečne vykonávať ani drepy, ani dynamické cvičenia.

Pozri video

Stabilné lakte a kolená

Zvýšia tvoju silu a bezpečnosť

Lakeť je stabilizovaný bicepsovou i tricepsovou šľachou. Ak chceš získať enormnú silu a prevenciu pred zranením, musíš venovať poroznosť aj týmto šlachám. Rovnako ako lakeť, aj koleno má spredu a zozadu šľachy, ktoré ak nemajú požadované vlastnosti, riziko zranenia je podstatne vyššie, ako v prípade lakťa. Koleno je komplikovaný kĺb ale cesta ako zlepšiť jeho stabilitu je jednoduchá. Venuj poroznosť cvičeniam, ktoré nezlepšujú len tvoju svalovú, ale aj štrukturálnu silu šliach, úponov a fascií.

Pozri video

Mobilné ramená a bedrá

Zvýšia tvôj pohybový potenciál

Mobilita ramien podmieňuje tvôj funkčný silový výkon, najmä ak pracuješ s bremenami nad hlavou, alebo si dole hlavou ty v stojke. Nedostatočná mobilita znamená menšie možnosti pohybovej realizácie a väčšie riziko zranenia. Mobilita badier predlžuje tvoju pohybovú životnosť. V dnešnom usedenom svete patria bedrá i ramená medzi prvé kĺby, ktoré strácajú svoju funkčnosť, ktorú tak veľmi potrebujeme pri napĺňaní svôjho pohybového potenciálu.

Pozri video

Funkčné lopatky

Korene funkcie hľadaj v malíčkoch

Korene lopatky končia v tvojích prstoch. Byť slink od malíčka na ruke po malíčka na chodidle je cieľom každého movera. Na to ale potrebuješ silné lopatky, funkčné trozo, mobilitu či vnútornú silu. Nestrácaj preto čas fastfood cvičeniami a vyberaj si viac tie výživné. Lopatky sú ako korene v ktorých sídli sila tvojich paží. Sú ako prevodovka ktorá spája silu paží s telesným jadrom, aby boo možné vykonať náročnejšie pohybt. Potrebujú však veľmi špecifický a všestranný pohyb pre svoj funkčný rozvoj.

Pozri video

Hra a improvizácia

Aplikuj získane zručnosti v hre

Jeden z navyšších stupňov pohybovej improvizácie je Parkour alebo Freerun. Bezpečná improvizácia je však možná až potom, ako sú zvládnuté silové, rýchlostné či koordinačné zákadlady. Zápasenie z kolien je veľmi efektívny spôsob, ako aplikovať všetky naučené pohybové zručnosti na jednom mieste. Je to pohybová hra mysle, tela, metabolizmu aj charakretu. Cieľom nie je vyhrať, ale uplatniť a rozšíriť svoje pohybové schopnosti bez toho, aby si súpera zranil.

Pozri video

Ako u nás začať 
s tréningmi?

Na tréning sa môžete prihlásiť až potom, ako si REGISTRUJETE svoj vlastný účet. Vyplňte potrebné údaje v sekcii REGISTRÁCIA a my vám zašleme všetky potrebné údaje na vašu emailovú adresu. Ak nemáš 18 rokov nevadí. Registruj sa a uveď email na svojho zákonného zástupcu (rodiča). Jemu na emailovú adresu zašleme email, pomocou ktorého ti môže tvoj rodič registrovať účet (resp. Členstvo).

Po prihlásení si zakúpiš KREDITY aby si sa dostal /-a na tréning alebo si zakúpiš miesto vo vybranom KURZE (pohybovom programe).

Registrovať sa

Čo všetko ponúkame?