Parkour & Freerun

Parkour & Freerun

Všeobecné informácie:

  • v oboch mestách (NR aj BA) trénujeme Parkou & Freerun tréningy 
  • APF 0.5 je pre úplných začiatočníkov študentov (odporúčaný vek 12-18 rokov)
  • APF 1.0 je pre mierne pokročilých študentov (odporúčaný vek od 15 rokov)
  • APF 2.0 je pre najpokročilejších študentov (odporúčaný vek od 17 rokov)
  • v NR trvajú tréningy 80 minút
  • v BA trvajú tréningy 60 minút


Parkour máme rozdelený na tri úrovne. Nemôžete priviesť vaše dieťa na tréning, kde sa trénujú pokročilejšie prvky, pretože vaše dieťa na to nie je pripravené. Každý začiatočník musí prejsť tréningom APF 0,5, kde tréner posúdi jeho fyzické možnosti a až potom môžete navštíviť tréning APF1.


APF 0.5

Zaujíma ťa parkour a freerunning ? Chceš sa naučiť saltá, prekonať strach a skákať veľké skoky ? Ak áno, tak neváhaj navštíviť náš tréningový program parkour a freerun. Naši skúsení tréneri ťa bezpečne uvedú do sveta pohybu, zvýšiš svoju fyzickú silu a osvojíš si základné techniky z parkouru a freerunningu. Vďaka špičkovému vybaveniu minimalizujeme nebezpečenstvo zranenia pri nácviku nových prvkov. Na tréningu sa zameriavame predovšetkým na rozvoj základných pohybových a silových schopností. Behanie, skákanie, lezenie, koordinácia, kotúle – to všetko musíš zvládnuť, aby si sa mohol začať učiť pokročilejšie techniky, ako saltá ! Po úspešnom absolvovaní tohto programu budeš môcť dokázať trénerom, že máš na to, aby si mohol prejsť do programu APF1 pre pokročilejších (skúška).

Čo sa tu naučíš ? Zvýšiš svoju fyzickú silu a telesnú kondíciu, zlepšíš svoju koordináciu a rovnováhu, naučíš sa prekonávať prekážky, naučíš sa základné prvky - ako kotúľ vpred, kotúľ vzad, mlynské kolo, premety a veľa iného. Bez týchto základov nemôžeš navštevovať APF 1.0 vzhľadom na tvoju bezpečnosť !


APF 1.0

Ovládaš svoje telo a si pripravený naučiť sa už nejaké tie saltá a ťažšie akrobatické prvky ? Na túto otázku musí za teba odpovedať tvoj tréner, ktorý rozhodne, či si naozaj pripravený (skúška). Na tomto tréningu pre teba začína tvrdá práca a ty musíš byť pripravený. Tréning sa skladá zo silovej prípravy, po ktorej nasleduje tréning základných akrobatických prvkov ako: salto vzad, salto vpred, rondat, sklopka, makako a komplexnejšie pohybové a silové prvky.

Čo sa tu naučíš ? Naučíš sa základné akrobatické prvky ako: salto vpred, salto vzad, premet vpred, stojku, makako, sklopku a rôzne pohybové silové výdrže, ktoré musíš ovládať, aby si mohol postúpiť do programu pre pokročilých a minimalizovali sme nebezpečenstvo zranenia.

Skúška: perfektne prevedený kotúľ vpred a kotúľ vzad (bez pomoci rúk pri vstávaní), mlynské kolo, stojka na hlave, mostík, základné preskoky cez švédsku bedňu (kong vault, dash vault, speed vault), napríklad to bude vyzerať  takto:


APF 2.0

Venuješ sa parkoru a freerunningu už nejaký ten čas a ovládaš základné prvky ? Chceš sa posunúť vpred a naučiť sa najťažšie prvky z parkouru a freerunningu ? Ak áno, tak práve pre teba je tu tréningový program pre pokročilých, ale pozor, opäť musíš dokázať trénerom, že máš dostatočné množstvo skúseností, aby si mohol tento program navštevovať (skúška). Týmto programom začína pre teba tvrdá práca a preto musíš byť pripravený padať a nikdy sa nevzdávať. Tento program je motivácia pre každého nováčika, ktorý navštívi akadémie Skill lab. Staň sa tým najlepším!

Čo sa tu naučíš ? Naučíš sa plynule kombinovať základné prvky do flow, rotácie v saltách, dvojité saltá, tie najnáročnejšie akrobatické prvky. Na tomto tréningu budeš zlepšovať svoju techniku a hľadať vlastný štýl sebavyjadrenia v priestore, ktorý bude jedinečný. 


Video z telocvične BRATISLAVA:

 

Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Parkour & Freerun Parkour & Freerun Parkour & Freerun
Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.