Vlado Zlatoš

Vlado Zlatoš je manžel, rodič, športovec, tréner i expert na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu v jednej osobe. Rozvíja mnohé dôležité projekty, ktorých poslaním je šíriť pozitívnu kultúru výživného pohybu a funkčného stravovania na Slovensku. A SKILL LAB patrí k projektom s najväčšou prioritou.

Vlado je autorom mnohých vlastných produktov a stovák bezplatných článkov na jeho blogu, ktorý patrí k jedným z najčítanejších i najvýživnejších na slovenskom internete. Jeho celoživotná filozofia sa točí okolo hesla: “Staň sa lepšou verziou samého seba”. Verí, že lepší, zdravší a úspešnejší život náš čaká ak kvalitné informácie premeníme na znalosti a myšlienky na konanie.

Prvé tréningy Parkour & Freerun Vlado začal realizovať od roku 2004 a patril aj medzi prvých atlétov, ktorí začali s týmto športom na Slovensku. So svojim teamom trénerov, ktorí boli kedysi jeho žiakmi, v SKILL LABe od roku 2004 do dnes (2016) odtrénovali spolu cez 4500 tréningov a používateľov bolo cez 45.000 ľudí (na všetkých tréningoch dokopy – samozrejme mnohí aj opakovane).

Z nasledovných linkov sa dozviete:

 • Preferencia pohybových aktivít: kondičné zápasenie [1] [2], akrobacia (Parkour & Freerun), Hand-to-hand [3], [4], Workout a Crossfit [5], [6], iCore & Abs program [6], tréningové metódy na kontrolu únavy.
 • funkčnosť a sila telesného jadra [7], [8], [9]
 • vytrvalosť v sile a rýchlosti [10], [11] [12]
 • špeciálna silová výkonnosť [13], [14], [15]
 • špeciálna výkonnosť v akrobacii  [16], [17], [18], [19], [20]

Viac informácii o Vladovi a jeho práci si môžete naštudovať z nasledovných linkov:

Profil

 • narodil sa v roku 1981
 • zakladateľom projektu SKILL LAB
 • funkčnému pohybu sa venuje od roku 2000
 • prvé skupinové tréningy Parkour & Freerun zaviedol od roku 2004
 • patril medzi prvých Parkour & Freerun atlétov na Slovensku
 • expert na optimálne stravovanie a funkčnú kondíciu

Dávid Chudý

Ešte v úplných začiatkoch spolu s Vladom Zlatošom, pomáhal Dávid budovať projekt Skill Lab a aj vďaka jeho proaktívnemu prístupu sa projekt dostal medzi top výber v ponuke tréningov v Bratislave. Zároveň je aj prvým trénerom, ktorý začal v Skill Labe (BA) trénovať na začiatku roka 2012 a za ten čas prešlo pod jeho rukami už tisícky študentov, z ktorých sa tí najšikovnejší stali trénermi či už v Skill Labe alebo vo svojich projektoch. Vrámci projektu je aj zakladateľom Skill Lab Youtube kanálu na ktorom pripravil mnoho kvalitných videí a tutoriálov.

Ako tréner jednotlivcov alebo skupín trénoval všetko, čo sa v Skill Labe trénovalo – Parkour, Freerun, Detské prípravky, Individuálne skupinové tréningy pre kluby (Slovan BA, tanečné skupiny), individuálne tréningy jednotlivcov.

Momentálne trénuje Parkour a Freerun tréningy a Workout Session tréningy, ktorých je aj zakladateľom. Uvedomuje si mieru zodpovednosti za zdavie svojich zverencov, preto je u neho vidieť neustála ochota vzdelávať sa a zlepšovať tréningový proces.

Parkouru a Freerunu sa venuje už vyše 10 rokov. Okrem trénerskej praxe sa venuje aj akrobatickým vystúpeniam (od roku 2009) a dnes hlavne aj vzdelávaniu na seminároch a workshopoch s témou trénovania parkouru zdravšie, dlhodobejšie a výkonnejšie. Popri tom sa venuje všetkým možným športom, kde má možnosť zažiť maximálny pocit slobody a adrenalínu. Často ho stretneš aj pod plne naloženou olympijskou tyčou.

Dávid sa dnes venuje hlavne Workout tréningom, Parkour BASIC, PRO, ELITE a súkromným tréningom. V prípade záujmu ho kontaktuj. Kontakt nájdeš v sekcii KONTAKT.

 

Viac o Dávidovi si môžete pozrieť na týchto linkoch:

Profil

 • narodil sa v roku 1992
 • riaditeľ SKILL LAB BRATISLAVA
 • absolvent FTVŠ UK
 • absolvent mnohých pohybových kurzov a certifikácií
 • tréner od roku 2012
 • Diplomovaný kondičný tréner 4. kvalifikačného stupňa
 • Spolu-zakladateľ a riaditeľ MOVO Diagnostics

Roman Bíro

Odmalička rád športoval, keďže mal pred sebou športové vzory v podobe rodičov. Vyskúšal mnoho športov, profesionálne hrával futbal aj volejbal. V športe ale veľký talent necítil, takže si všetko musel vydrieť poctivým tréningom. Za to mu to ale celkom páli, tak sa vybral študovať 8-ročné gymnázium, so zameraním na informatiku. V 13-tich začal cvičiť v posilňovni a s vlastnou váhou, no až o rok neskôr zistil, aký druh pohybu ho skutočne napĺňa – prvýkrát vstúpil do telocvične nitrianskej APF. Vpred ho hnala hlavne jeho cieľavedomosť a vôla nikdy sa nevzdať. Napredoval a v 17-tich rokoch dostal ponuku robiť zastupujúceho trénera APF v Nitre. Okrem toho začal trénovať aj ženské skupinové tréningy v pohybovom centre. Po skončení gymnázia sa vybral na informatickú vysokú školu do Bratislavy. Po roku zistil, že ho to nenapĺňa a tak sa dal naplno na trénerskú cestu.

Dnes už má odtrénovaných už viac než 2000 hodín tréningov. Aktuálnou prioritou je odovzdávať skúsenosti a vedomosti nie len v Skill Labe (hlavný tréner prípravky pre deti, APF tréningy) ale aj mimo neho (osobné, skupinové, kondičné a prípravné tréningy, konzultácie). Je tvrdý zástanca vzdelávania, napredovania a kvalitných informácií. Práve preto sa po rokoch samovzdelávania rozhodol študovať odbor kondičné trénerstvo na FTVŠ UK. Na prvé miesto kladie vždy zdravie, až potom výkon či estetiku.

Okrem toho, že Vám veľmi rád pomôže a poradí, neodmietne silovú či akrobatickú výzvu. Taktiež si rád zmeria sily v ping pongu, tenise, biliarde, šachu či bojových umeniach.

Viac o Romanovi si môžete pozrieť tu:

Profil

 • narodil sa v roku 1995
 • študent FTVŠ UK
 • certifikovaný tréner pre kulturistiku, fitness, silový trojboj a cvičenia pre ženy
 • tréner od roku 2013

Tomáš Krajčovič

Už od útleho veku sa plne venoval športovým aktivitám vo voľnom čase. Prestriedal rôzne športy ako napríklad: Plávanie, Basketball, Florball, Futball, Hádzaná a mnoho iných ako napríklad tanec. Ale v žiadnom z týchto športov sa úplne nenašiel, tak jedného dňa prišiel na tréning do skill labu.

Do skill labu prvýkrát vkročil ako 16 ročný a to práve na tréning “workout session” pod vedením Dávida Chudého. Za prvé dva roky ako cvičenec nevynechal jediný tréning. Jeho motivácia v sebazlepšovaní každým dňom rástla a neskôr začal sám cvičievať na workoutových ihriskách a v posilňovniach. Neskôr už v 18tich rokoch si skúsil aj trénerskú funkciu a to na novo vytvorenom kurze kalisteniky. Popritom viedol po boku Dávida aj kurz stojky ako asistent trénera.

Dnes je Tomáš študentom Univerzity Komenského fakulty telesnej výchovy a športu a študuje odbor Kondičný tréner. Každodenne nadobudnuté nové poznatky z oblasti cvičenia, zdravia pohybu, efektívnosti, prevencie voči zraneniam a nadobúdania funkčnej sily sa snaží predať svojim zverencom, či už na skupinových alebo súkromných tréningoch. Tomáš sa snaží každého zverenca na tréningu maximálne motivovať a rozdávať radosť z cvičenia.

Tomáš trénuje u nás v Skill labe ako hlavný tréner workoutu. Mimo tréningov, ktoré vedie, ho môžete stretnúť v našom workout gyme, ako na sebe neustále maká, zdokonaluje pohyb, zlepšuje svoje výkony, či už s vlastnou váhou alebo s pomocou voľných váh. Jeho túžba byť stále lepším a lepším športovcom a trénerom je stále väčšia a k tomu mu dopomáha jeho tréner/riaditeľ/kamarát/sparing partner Dávid Chudý.

Profil

 • narodil sa v roku 1998
 • Workout tréner
 • absolvent FTVŠ UK
 • tréner od roku 2017
 • Diplomovaný kondičný tréner 4. kvalifikačného stupňa

Samuel Lajmon

So športom  začal už ako 7 ročný, keď ho rodičia prihlásili na krúžok breakdance. Postupne na gymnáziu vystriedal rôzne kolektívne športy ako florbal, futbal a bedminton. Nakoniec sa vrátil ku akrobacii, kde okrem tancovania, sa postupne začal venovať saltám a cvičeniu s vlastnou váhou.
Dnes má ukončenú Fakultu telesnej výchovy a športu v odbore kondičné trénerstvo a akrobatickej sfére zostal stále verný. Síce sa spomínaným disciplínam už venuje menej, no zameriava sa na hlavne stojku na rukách, ktorej sa dokopy venuje už viac ako 12 rokov a organizuje aj rôzne workshopy a kurzy zamerané práve na jej zdokonaľovanie.
V Skillabe trénuje tréningy BASIC a SUPERKIDS kde rád prepája praktické vedomosti s teóriou získanou štúdiom na vysokej škole alebo na rôznych kurzoch a školeniach ktoré absolvoval.  Takisto sa venuje  aj osobným tréningom zameraným na kondičnú prípravu alebo špeciálne na stojku na rukách.
Čo sa týka jeho filozofie cvičenia a celkovo pohybu, stretol sa už s mnohými konceptmi a stále je veľmi otvorený novým pohľadom a prístupom a  veľmi rád o tom bude diskutovať. Okrem toho sa s vami rád porozpráva o športe celkovo, o futbale, street workoute a gymnastike ale takisto aj  napr. o šachu.

Profil

 • Mgr. na FTVŠ UK
 • Diplomovaný kondičný tréner 5. stupňa
 • DNS 1,DNS 2 – kurz Dynamickej neuromuskulárnej stabilizácie
 • Diagnostika pohybového aparátu od Zdravo a fit,
 • Gymnastic Bodies absolvovaný v UK
 • Trojdňové sústredenie Room21balancing (handbalancing)
 • Spolu-zakladateľ Movo Diagnostics

Natália Grigová

V minulosti sa venovala 8 rokov tancu a 3 roky gymnastike. Prvýkrát prišla do Skill Labu v roku 2017
na tréning APF. Neskôr vyskúšala tréningy Workout Session pod vedením Dávida Chudého, kde zistila,
čo ju najviac napĺňa a začala uvažovať o trénerstve. Od roku 2019 začala pôsobiť ako pomocná
trénerka na detských tréningoch Parkour Basic a Superkids. Dnes už je kondičnou trénerkou 1.
kvalifikačného stupňa, študuje na FCHPT STU v Bratislave a vedie vlastné Workout tréningy.

Instagram: @natalia.griga

Profil

 • narodila sa v roku 2001
 • študentka FCHPT STU BA
 • certifikovaná kondičná trénerka 1. kvalifikačného stupňa
 • trénerka od roku 2019

Ivan Heglas

Ivov pohybový príbeh začína plávaním a tenisom, no naozaj si pohyb zamiloval až na hrazdách a tréningoch APF v Skill Labe, pod vedením Dominika, Dávida a Romana. Pohyb ho natoľko zaujal, že sa po ukončení elektrotechnickej priemyslovky rozhodol ísť študovať vedy o športe na vysokú školu v Bratislave. Za vedomosťami vycestoval aj do zahraničia, kde strávil semester na univerzite v Portugalsku Universidade de Coimbra, Faculdade de Ciências do Desporto e Educação Física. 

Momentálne je študentom magisterského štúdia so zameraním na telovýchovný proces detí a kondičnú prípravu výkonnostných a vrcholových športovcov. 

Do Skill Labu prvý krát prišiel v septembri 2014. Ako jeden z partie najšikovnejších Dávidových študentov sa stal trénerom a od roku 2018 pôsobí aj v Skill Labe. 

Vo voľnom čase sa rád vzdeláva, zúčastňuje sa školení a hľadá nove výzvy, rád chodí na turistiku, zahrá si videohry alebo sa ide schladiť do jazera. Je zástanca Paretovho princípu. Je za každú srandu, vždy dobre naladený a pripravený posúvať seba a jeho svet ďalej.  

Viac o Ivanovi si môžete pozrieť tu: 

Profil

 • študent FTVŠ UK
 • Diplomovaný kondičný tréner 4. kvalifikačného stupňa
 • tréner od roku 2018

Dominik Krchnavý

Prvýkrát prišiel na tréning APF v septembri 2010 v Bratislave. Pod vedením Vlada a Dávida sa stal v poradí druhým trénerom Parkour tréningov v Bratislave. Momentálne trénuje parkouristov od 15 rokov vyššie.

 

Profil

 • narodil sa v roku 1993
 • absolvent Slovenskej Technickej Univerzity
 • kondičný tréner 1. kvalifikačného stupňa
 • tréner od roku 2013