O projekte

 • Čo je to Skill LAB?

  Skill LAB je miesto, kde sa môžeš naučiť dôležité fyzické i mentálne schopnosti (skills) potrebné k prežitiu, k zdraviu ale aj k práci. Čím viac zručností ovládaš, tým lepšie sa v živote o seba vieš postarať. Ako ti v našom Skill LAB-e pomôžeme stať sa lepšou verziou seba samého?

  >> PREZENTÁCIA v PDF <<


  Skill LAB je neobyčajná telocvikárňa, v ktorej si môžete rozvíjať zručnosti nesmierne dôležité z pohľadu evolúcie človeka. Nejde o premety, saltá či iné akrobatické kúsky. Ide o schopnosť ľudského tela generovať silu, rýchlosť, výbusnosť, obratnosť ale aj ohybnosť. Akrobatické prvky a cviky s vlastnou hmotnosťou sú len nástrojom na to, aby ste nadobudli takmer zabudnute fyzické zručnosti, ktoré dovolili ľudskému rodu prežiť po stotisíce rokov v divokej prírode. Fyzickú zdatnosť, ktorú v našom Skill LAB-e nadobudnete zúžitkujete aj v oblastiach zdravia a prevencie.

  Ale neboli len fyzické zručnosti generované silou ľudských svalov. Azda najvýznamnejším ľudským "svalom" je mozog, ktorého potenciál nevyužívame naplno dodnes. Sila mysle a vašich myšlienok ovplyvňuje celý váš život i jeho smerovanie. Vaše myšlienky dokážu tvarovať vaše telo a zvyšovať jeho životaschopnosť (a naopak). Pevná vôľa, disciplína, vytrvalosť, prekonávanie prekážok ale aj prekonávanie svojich slabostí (fyzických i dusevných), to je neoddeliteľná súčasť tréningov v neobyčajnej telocvikárni s názvom Skill LAB.

  Ako súvisia skvelé pohybové zručnosti s rozvojom vôľových a charakterových vlastností?  Tak napríklad:

  Sila a výbušnosť:

  • = [telesná oblasť] sila svalov, schopnosť vyvinúť obrovskú energiu, dynamiku a rýchlosť
  • = [duševná oblasť] schopnosť prekonávať prekážky a ťažkosti v živote, odolávanie odporu.

  Akrobacia a ohybnosť:

  • = [telesná oblasť] pružnosť a ladnosť pohybov, hladkosť a elegancia prejavu
  • = [duševná oblasť] flexibilita, prispôsobivosť, svižnosť myslenia, schopnosť rozhodovať sa.

  Vytrvalosť:

  • = [telesná oblasť] schopnosť pracovať dlho a nepodliehať únave
  • = [duševná oblasť] nezdolnosť, húževnatosť, pevná vôľa.

  Rytmus a koordinácia:

  • = [telesná oblasť] rovnováha a koordinácia pohybov, zmysel pre rytmus, dobré reflexy
  • = [duševná oblasť] pravidelný režim, psychická rovnováha, pohotovosť reakcií.
 • Kde sa nachádza Skill LAB?

  Skill LAB sa nachádza v Nitre a v Bratislave. V tejto sekcii pozri ako to v telocvičniach vyzerá a ako sa tam dostaneš. Naše Skill LAB telocvične navštevujú cvičenci rôzneho veku (od 3 rokov) a horná veková hranica nie je obmedzená. Preto sa občas stane, že syn a otec, či matka a dcéra cvičia spolu na jednom tréningu. Skill LAB navštevuje aj dosť dievčat a často sa stane, že dievčat je aj polovica ľudí na tréningu. 

   

 • Kto môže Skill LAB navštevovať?

  Trénovať môžu takmer všetci bez obmedzenia. Na tréningy prichádzajú aj úplne fyzicky nepripravení cvičenci, preto námietky typu: "ja som nič nerobil a nič neviem" neberieme. Berieme každého, kto je ochotný na sebe pracovať, pretože u nás sa aj z krémešov stávajú orli. Jednou podmienkou je disciplína.

  Skill LAB je preto pre širokú verejnosť a najmä pre mládež, ktorá potrebuje pohyb a užitočné zručnosti ako soľ. Podľa študijných programov sú rozdelené aj vekové kategórie:

  • Pre najmenšie deti od 4 do 13 rokov máme detskú pohybovú prípravku.
  • Pre mládež od 13 rokov máme atraktívne programy Akadémie Parkour & Freerun, Workout a ďalšie.
  • Pre pokročilých cvičencov od 15 rokov máme Open Gym.

  Všetkým pred začatím cvičenia odporúčame navštíviť lekára a naštudovať si podmienky navštevovania našich telociční. 

 • Ako sa prihlásiť na tréning?

  Na tréning sa môžete prihlásiť až potom, ako si registrujete svoj vlastný účet. Vyplňte potrebné údaje v sekcii registrácia a my vám zašleme všetky potrebné údaje na vašu emailovú adresu. Ak nemáš 18 rokov nevadí. Registruj sa a uveď email na svojho zákonného zástupcu (rodiča). Jemu na emailovú adresu zašleme email, pomocou ktorého ti môže tvoj rodič registrovať účet (resp. členstvo) v našom portály. Preto informuj svojich rodičov o tom, že plánuješ naše tréningy navštevovať a popros ich, aby ti registráciu potvrdili čo najskôr.

  Po prihlásení si musíš zakúpiť kredity aby si sa dostal /-a na tréning a v tejto sekcii získaš podrobnejšie informácie ako na to.

   

 • Prečo používame rezervačný systém a platí sa dopredu?

  Je to jednoduché. Náš Skill LAB má obmedzenú kapacitu. Stáva sa nám čoraz častejšie, že na tréning príde viac ľudí, ako je naša kapacita. Všetci ktorí sú navyše musia čakať do ďalšieho tréningu (ak ďalší nasleduje), alebo musia ísť smutní domov. Nechceme aby ste boli sklamaní len preto, že sa nedostanete na tréning kvôli veľkému počtu ľudí ktorí prišli pred vami. Kto sa registruje a prihlási, má o problém postarané. 

  Postup ako si zakúpiť kredity do nášho rezervačného systému si naštuduj TU.

   

 • Ako Skill LAB vznikol a kto ho zastrešuje?

  História projektu Skill LAB siaha do roku 2003, kedy Vlado Zlatoš začal realizovať prvé verejné tréningy športov Parkour & Freerun na UKF Nitra. V tom čase sa projekt nazýval Akadémia Parkour & Freerun (APF) a tu si môžeš pozrieť jedno z prvých prezentačných videí.

  Od roku 2010 sa projekt APF premenoval na SKILL LAB, ktorý okrem tréningov Parkour & Freerun začína poskytovať aj ďalšie pohybové programy (Workout, detská prípravka, iné). Vďaka Tomášovi Gajdošíkovi (Vladov spoločník) bolo možné vybudovať a otvoriť v Bratislave prvú telocvičňu na Slovensku vybavenú pre Parkour & Freerun. Od roku 2012 začínajú v projekte pôsobiť okrem Vlada aj ďalší excelentní tréneri, ktorí boli Vladovi dlhoroční študenti (my si pomoc nevoláme, my si ju vychovávame).  

  Od roku 2016 sa nám podarilo otvoriť ďalšiu úžasnú telocvičňu v Nitre a takto to vyzerá, keď sa tam spoločne stretnú tréneri a najlepší študenti naraz.

  Tak ako vy na našich tréningoch zažijete pocit sebaprekonávania, manažovania svojho strachu, objavovania svojich možností i potenciálu, aj my spolu s vami chceme rásť a posúvať sa ďalej nie len po fyzickej, ale aj duševnej či povahovej stránke. Buďte pri tom s nami. Spoločne zažijeme pohybovú i mentálnu evolúciu...

  Za budovanie excelentnej organizácie SKILL LAB je zodpovedný

  PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD. 
  Spolu-zakladateľ a riaditeľ Skill LAB-u
  Viac o Vladovi na www.vladozlatos.com 


  Informácie o SKILL LAB spoločnosti: 

  Skill Company, s.r.o.  
  Hraničná 18 
  821 05 Bratislava 
  IČO: 42255864
  DIČ: 2023336986 

  IBAN Tatra Banka: SK2411000000002944019330

 • Ako dlho môžeš využívať kredity na svojom skill účte?

  Po pripísaní kreditov na SKILL účet je možné využívať kredity na ľubovolné tréningy v rozvrhu až 12 mesiacov. Po 12-tich mesiacoch nepoužíté kredity v systéme prepadávajú a nebude možné ich znovy obnoviť.

   

 • Kedy dôjde k zmazaniu SKILL účtu?

  SKILL účet bude automaticky zmazaný ak nebude 24 mesiacov aktívny t.j. nebude vykonané žiadne prihlásenie do systému. Účet je možné opäť vytvoriť na linku: https://skills.sk/pouzivatelia/registracia.html 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.